خرید بک لینک شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با سبک زندگی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آشپزی آموزش آشپزی ایرانی جماعت طنز جهانگردی دستور آشپزی ستاره های هالیوود طنز قابلیت های ویندوز 10 متن زيبا برای خواهر متن زیبا متن زیبا برای برادر متن زیبا برای تبریک ازدواج متن زیبا برای خواهر متن زیبا برای خواهر برادر متن زیبا برای خواهرزاده متن زیبا برای خواهر شوهر متن زیبا برای خواهر و برادر متن زیبا برای خواهر کوچکتر متن زیبا برای دختر بچه متن زیبا برای دخترم متن زیبا برای دوست متن زیبا برای فرزند دختر متن زیبا برای مرگ خواهر متن زیبا خواهر و برادری متن زیبا در مورد زندگی مطالب طنز نوشته های طنز هالیوود هنرپیشه های زن هالیوود گردشگری

آموزش پرورش آلوئه ورا یا آلوورا در خانه

خانه » سبک زندگی » آموزش پرورش آلوئه ورا یا آلوورا در خانه

شرایط خاک برای پرورش آلوئه ورا خاص نیست و شما میتوانید این گیاه را در هر خاکی پرورش دهید. ولی خب بهتر است خاک ان ،خاکی شل، با حاصلخیزی متوسط و زهکشی بالا باشد. به گزارش مجله تندیس فان هر مخلوط با کیفیت تجاری را با اضافه کردن ماسه دانه درشت،پرلیت، یا سنگریزه های گرانیت در بگذارید و از گیاه نگهداری کنید.

پرورش آلوئه ورا یکی از کارهایی است که بسیاری از افراد دوست دارند ان را انجام دهند. چون گیاه آلوئه ورا در کنار اینکه خواص بسیار زیادی برای پوست و مو دارد گران هم هست و شاید کسانی باشند که نتواند هر بار ان را خریداری کنند . پس چه بهتر که پرورش آلوئه ورا را در منزل یاد بگیریم و خودمان از آلوئه وراهایی که در منزل تهیه کردیم استفاده کنیم.

در این بخش از مجله تفریحی تندیس فان اطلاعاتی را درباره پرورش آلوئه ورا در اختیارتان میگذاریم . امیدواریم که استفاده کافی را ببرید.

پرورش آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا گیاهی است آپارتمانی که خواص دارویی خیلی زیادی دارد. آلوئه ورا یک گیاه چندساله است و به خانواده سوسن (lily family ) مربوط می شود.

گیاه آلوئه ورا بومی افریقا و مناطق مدیترانه ای می باشد. ۲۵۰ گونه مختلف از آلوئه ورا وجود دارد.

گیاه آلوئه ورا برگهای پهن و کلفت آبداری دارد. اندازه آلوئه ورا از چند سانتیمتر تا چند دسیمتر متغیر است. در این بخش اطلاعاتی را درباره پرورش گیاه آلوئه ورا در اختیارتان می گذاریم.

آموزش پرورش آلوئه ورا یا آلوورا در خانه

آموزش پرورش آلوئه ورا یا آلوورا در خانه

دستورالعمل مراقبت و پرورش آلوئه ورا

با اینکه الوورا باید در اپارتمان باشد ولی خب شرایط نور خاک و ابش باید رسیدگی شود . وگرنه از بین می رود . به ادامه مطلب توجه کنید.

شرایط خاک برای پرورش آلوئه ورا

شرایط خاک برای پرورش آلوئه ورا خاص نیست و شما میتوانید این گیاه را در هر خاکی پرورش دهید. ولی خب بهتر است خاک ان ،خاکی شل، با حاصلخیزی متوسط و زهکشی بالا باشد. به گزارش مجله تندیس فان  هر مخلوط با کیفیت تجاری را با اضافه کردن ماسه دانه درشت،پرلیت، یا سنگریزه های گرانیت در بگذارید و از گیاه نگهداری کنید. همچنین دقت کنید که یک گلدان 15 سانتی برای این کار مناسب است و نباید خیلی بزرگ باشد.

دمای مورد نیاز پرورش آلوئه ورا

 برای پرورش آلوئه ورا نور زیاد خورشید مناسب است. ولی خب نباید باران هم ببارد . پس اگر مطمینید که باران نمی بارد شما می توانید گلدان را ،در شرایط آب و هوایی گرم، در خارج از خانه، بطوری که نور کامل خورشید بر روی سایبان پلاستیکی بتابد، بگذارید. اگر هم میخواهید گلدان را در خانه نگه دارید ،گلدانها باید در بخش شرقی و یا غربی کنار پنجره ای گذاشته شوند تا نور به انها بخورد.

به گزارش مجله تفریحی تندیس فان  ۹۵%گیاه آلوئه ورا ،آب است. بنابراین به شدت در مقابل سرما،آسیب پذیر است و باید دمای ان بالا یا حتی زیر نور آفتاب باشد. طبق اطلاعات بدست امده دمای ایده آل برای نگهداری گیاه آلوئه ورا،۱۵ تا ۲۵ درجه سلسیوس می باشد.

 آب دادن به آلوئه ورا برای پرورش آلوئه ورا

خود گیاه الوورا اب دارد و نیازی به اب دادن زیاد ان نیست .

دقت کنید که به آلوئه ورا باید طوری آب داده شود که آب شروع به بیرون آمدن از سوراخهای زهکش گلدان بکند. همچنین باید یک زیرگلدانی در زیر گلدان بگذارید تا آب خروجی از گلدان  را جمع نماید.  شما میتوانید حدود 10 تا 14 روز یکبار آن را اب بدهید.

زمانی به گلدان اب بدهید که خاکش کاملا خشک باشد. همچنین در زمستان می توانید فاصله آبیاری را زیاد کنید . مثلا 3 تا 4 هفته یکبار. برخی در زمستان کلا به آن آب نمی دهند که این کار هم اشتباه است.

شرایط کوددهی به آلوئه ورا

برای پرورش آلوئه ورا اگر از خاک کود داده شده استفاده کرده ایست باید یکبار در بهار به ان دوباره کود بدهید.

طبق اطلاعات بدست امده فقط از کود رقیق (آبکی) و یا از نوع نیمه قوی(۱۰-۴۰-۱۰) برای این کار باید استفاده کرد.

ولی اگر خاک کودهی نشده بود و حاصلخیر نبود کود نیمه قوی را در هر ماه یکبار از ابتدای فصل بهار تا آخر تابستان،به گیاه  بدهید.

همانطور که دیدید پرورش گیاه آلوئه ورا در منزل کار چندان سختی نیست. شما میتوانید یه گیاه خیلی کوچک با قیمت مناسب بخرید و ان در در منزلتان پرورش دهید تا بزرگ و پر آب شود.


# # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

نگاهی نو؛ معماری برتر 2015

آموزش ساخت تل سر دخترانه 2 مدل

عکس ژله مدل گل ، مدل ژله های زیبا

25 عکس ژله جدید و مدل ژله های زیبا

دنیا در سال 2015 به روایت گوگل

پربازدید های سبک زندگی

نظرات شما