خرید بک لینک شرکت نرم افزار عارف رایانه

تبلیغات متنی

آموزش تمیز کردن لکه شربت و چای از فرش

3737 01 آبان 1395 سبک زندگی خانه » سبک زندگی » آموزش تمیز کردن لکه شربت و چای از فرش همیار تندیس فان

مراقب باشید که اولا با اتو فرشتان نسوزد و مدام ان را جابجا کنید. دوما از حوله یا پارچه رنگی برای جذب آب استفاده نکنید چون ممکن است رنگ بگیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر ادامه مطلب را مطالعه کنید.

متاسفانه بعضی وقتها فرشمان به هر دلیلی مثل ریختن شربت رنگی یا چای یا … لکی می شود و ما نگرانیم که این لکه را چگونه پاک کنیم. راههای مختلفی برای از بین بردن لکه های فرش وجود دارد. موضوع بحث ما در این قسمت لکه شربت رنگی است. برای کسب اطلاعات بیشتر ادامه مطلب را در مجله تفریحی تندیس فان مطالعه کنید.

آموزش تمیز کردن لکه شربت

امان از دست این بچه های کوچک که بی دقت شربتشان را میخورند و کمی از ان را روی فرش میرییزند. گاهی این لکه ها حتی با شامپو فرش و … هم پاک نمی شود . مخصوصا اگر فرش سفید هم باشد . اما نگران نباشید. ما در این بخش از مجله تفریحی تندیس فان به آموزش تمیز کردن لکه شربت از روی فرش می پردازیم.

آموزش تمیز کردن لکه شربت از روی فرش

مواد لازم برای پاک کردن لک شربت از روی فرش عبارتند از :


– آب کربناته یا گازدار

– آب

– مایع تمیز کننده فرش

– بطری اسپری

– اتوی لباس

– حوله سفید

– جاروبرقی

خب در این جا باید یاد اوری کنیم که اگر لکه هنوز خیس است، آب گازدار روی آن بریزید و سپس ان را روی لکه کامل پخش کنید. همچنین روی لکه شربت یک حوله یا پارچه نخی بگذارید تا جایی که امکان دارد آبها را استخراج کند.

نکته مهم اینجاست که نباید هیچ وقت قالی را بمالید . چون هم باعث می شود لکه بزرگ تر شود و هم عمق ان بیشتر شود و به قول معروف به خورد قالی برود. در این قسمت اتویتان را روی درجه داغ داغش قرار بدهید. همچنین محلولی از مایع تمیز کننده فرش و آب داغ را در بطری اسپری بریزید تا بتوانید ان را به فرش موقعی که گفتم اسپری بکنید.

ادامه مراحل تمیز کردن لکه شربت از روی فرش

خب حالا در این مرحله از تمیز کردن لکه شربت باید محلول را با بطری اسپری روی لکه اسپری نمایید. سپس  یک حوله سفید را روی آن بگذارید. یاداوری میکنیم هرگز از حوله یا دستمال رنگی استفاده نکنید. چون ممکن است به فرشتان رنگ بدهد. در این بخش به گزارش مجله تفریحی تندیس فان روی حوله را اتو  بکشید و هر 10 ثانیه آن را حرکت بدهید.

یادتان باشد که اتو نباید ثابت باشد. چون ممکن است فرش ذوب شود یا بسوزد. پس چند دقیقه یکبار اتو را جابجا کنید و حرکتش دهید. نوشیدنی باید به حوله منتقل شود، سپس حوله را سروته کنید تا یک محیط تمیز روی قالی را بگیرد و یا اینکه از یک حوله تمیز سفید استفاده کنید. آموزش پرورش آلوئه ورا یا آلوورا در خانه را مطالعه کنید.

 

وقتی دیدید فرش دارد کم کم خشک می شود یک بار دیگر محلول پاک کننده را روی آن بریزید و مراحل تمیز کردن را انجام دهید تا وقتی که لکه پاک شود. بگذارید فرش خشک شود، سپس آن را جاروبرقی بکشید تا نرمی و حالت خود را بگیرد.

باز هم تاکید میکنیم مراقب باشید که اولا با اتو فرشتان نسوزد و مدام ان را جابجا کنید. دوما از حوله یا پارچه رنگی برای جذب آب استفاده نکنید چون ممکن است رنگ بگیرد.

امیدواریم از آموزش تمیز کردن لکه شربت از روی فرش در مجله تفریحی تندیس فان tandisfun.ir استفاده کافی را کرده باشید.


# # # # # # # # # # # # # #

نظرات